Close

 

Certification

IEGULDĪJUMI KOMBINĒTĀS LOPBARĪBAS RŪPNĪCAS SIA «LIELZELTIŅI» MATERIĀLAJOS AKTĪVOS

 

Atbls

 

 

Starp 150 labākajiem 

 

SIA Lielzeltiņi iekļuvuši 99.vietā starp 150 uzņēmumiem Latvijā ar visaugstāko reputāciju. Uzņēmumu reputācijas tops tiek gatavots jau desmito gadu pēc kārtas. Tas ir apjomīgākais uzņēmumu reputācijas pētījums Baltijā, kura ietvaros tiek noteikti reputācijas līderi atbilstoši uzņēmumu un iedzīvotāju vērtējumam.

 

 

Ievieš atpazīstamības zīmi 100% Latvijā audzēts dzīvnieks” 

 

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas normatīvo aktu prasības.


„Jaunizveidotā atpazīstamības zīme būs orientieris Latvijas iedzīvotājiem pašmāju vistas gaļas izvēlē. Zīme “100% Latvijā audzēts dzīvnieks” apliecina, ka gaļai izmantotais dzīvnieks ir dzimis, audzis un arī pārstrādāts Latvijā, ievērojot visas likumdošanas prasības. Šāda zīme būs izvietota uz visas zīmolu „Ķekava“ un „Bauska“ produkcijas, to skaitā, gan svaigās vistas gaļas, gan pārstrādātās produkcijas, kopskaitā ap 240 produktiem. Vienlaikus mēs aicinām tai pievienoties ikvienu Latvijas gaļas nozares uzņēmumu, kas ražošanā izmanto Latvijā audzētu dzīvnieku gaļu atbilstoši normatīvajām prasībām, stāsta AS Putnu fabrika Ķekavavaldes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.


Pateicoties iedzīvotāju vēlmei ēst veselīgi, putnu gaļas patēriņš regulāri pieaug. Prognozes liecina, ka pasaulē līdz 2022.gadam tas pieaugs par aptuveni 9%, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz cūkgaļas un liellopu gaļas patēriņa pieauguma prognozes (3-4%).

PF „Ķekava“ un SIA „Lielzeltiņi“ ir vienīgie putnu gaļas lielražotāji Latvijā, kas ražo vistas gaļas produkciju no pašu audzētiem putniem, kuru kopskaits abās ražotnēs sasniedz 1,7 miljonus. PF “Ķekava” ir vienīgais putnu gaļas ražotājs Latvijā, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu – no cāļu izšķilšanās līdz gatavam produktam. Savukārt SIA „Lielzeltiņi“ inkubējamās olas iepērk no PF „Ķekava“. Abu uzņēmumu pārdotā produkcija kopā veido vairāk nekā pusi no kopējā vistas gaļas patēriņa Latvijā. Putni tiek audzēti atbilstoši ES normatīvo aktu prasībām, kuras attiecībā uz gaļas dzīvnieku labturības normām un gaļas kvalitāti ir visstingrākās pasaulē.

OMD Snapshots un PF „Ķekava“ veiktās aptaujas dati liecina, ka 71% Latvijas iedzīvotāju, kuri uzturā lieto vistas gaļu, ir svarīga vistas gaļas izcelsmes valsts. 81% iedzīvotāju vistas gaļu uzturā gribētu lietot biežāk, bet no tā viņus attur grūtības atpazīt un iegādāties vietējos produktus (30%), bažas par vistas gaļā esošajiem augšanas hormoniem (29%) un iebildumi pret vistu audzēšanas un labturēšanas apstākļiem (13%). 73% aptaujāto iedzīvotāju informāciju par gaļas izcelsmi meklē uz iepakojuma, tomēr tikai puse iedzīvotāju spēj to atpazīt.

Kampaņas reklāmas klipu skatiet ŠEIT

 Ar lielu prieku un padarīta darba sajūtu - ziņojam, ka mūsu uzņēmuma struktūrvienība: Putnu gaļas pārstrādes cehs, Rīgā,  savu darbību ir sertificējis atbilstoši ISO 22000:2006 standarta "Pārtikas drošības vadības standarts" prasībām un attiecīgi sertifikācijas firma SIA "Bureau Veritas Latvia" ir izsniegusi atbilstības sertifikātu.

Sertifikātu izsniedz uz 3 gadiem, attiecīgi katru gadu veicot uzraudzības auditu, bet pēc 3 gadiem veicot pārsertifikācijas auditu.